OdszkodowANIA

Ofert towarzystw ubezpieczeniowych jest na polskim rynku wiele. I dobrze, bo przynajmniej jest w czym wybierać. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy zupełnie się na tym nie znamy. Najczęściej szukamy ubezpieczycieli dla samochodów. OC i AC to obowiązek i każdy kierowca musi posiadać aktualne ubezpieczenie tego typu. Na polskim rynku nie ma monopolu na takie ubezpieczenie – przeciwnie, jest całkiem spora konkurencja i towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w ofertach, by zdobyć jak najwięcej klientów, oferując przy tym niskie składki ubezpieczeniowe.

Można korzystać z oferty towarzystw ubezpieczeniowych, które znane są na polskim rynku od wielu lat, ale są też nowe, które kuszą ofertami. Można zaryzykować i wykupić coś nowego, ale znacznie więcej ludzi woli mieć pewność, że towarzystwo ubezpieczeniowe rzeczywiście rzetelnie będzie wywiązywać się ze swoich umów, by później nie dochodziło do dochodzenia odszkodowania na drodze sądowej, co niestety zdarza się coraz częściej. Dlatego czasem lepiej jest zapłacić trochę więcej, ale za to mieć pewność, że towarzystwo ubezpieczeniowe jest profesjonalne i nie zawiedzie nas, jeśli naprawdę będziemy potrzebować pieniędzy, czyli odszkodowania.

Ubezpieczenie w razie wypadku

  Ubezpieczenia OC i AC można wykupić w wielu towarzystwach. Składki są różne i trzeba je opłacać co roku. Zawsze kierowca musi mieć przy sobie ważne ubezpieczenie OC i AC. Po co takie ubezpieczenie? Nie jest to ubezpieczenie dla nas, ale tak naprawdę dla kogoś, komu możemy wyrządzić szkodę na drodze. Jeśli dojdzie do wypadku samochodowego, nawet niewielkiego i poszkodowany będzie domagał się zadośćuczynienia finansowego za naprawę, to nie musimy wtedy płacić ze swojej kieszeni, jeśli mamy ubezpieczony samochód od odpowiedzialności cywilnej. Wtedy zgłaszamy się po prostu do towarzystwa ubezpieczeniowego, które zapoznaje się ze sprawą i pokrywa koszty – oczywiście do konkretnej kwoty.

Składka ubezpieczenia

Zawsze należy pytać pracowników towarzystwa ubezpieczeniowego jak również czytać dokładnie umowy, by wiedzieć, do jakiej kwoty będzie ubezpieczony samochód, by otrzymać odszkodowania OC. Może to być kilka tysięcy złotych, a może kilkanaście tysięcy złotych. Najlepiej wykupić ubezpieczenie, które sprawdzi się w różnych sytuacjach. Warto wcześniej sprawdzić kalkulatory takich ubezpieczeń, by wiedzieć, które towarzystwo ma najlepszą ofertę. Można np. znaleźć kalkulatory ubezpieczeń na licznych stronach internetowych. Zawsze należy dokładnie i uważnie prześledzić całą ofertę towarzystwa.