Na co zwracać uwagę przy zakupie ubrań online?

Nikogo nie dziwi już fakt, że w internecie możemy kupić niemal wszystko i to bez potrzeby wychodzenia z domu. Każda pora dnia jest dobra na robienie zakupów, tak więc nic nas nie ogranicza. Wiele osób szuka promocji i prawdziwych okazji zakupowych. Dlaczego więc nie kupować w ten sposób odzieży?

Internetowych sklepów z ubraniami codziennie przybywa, dlatego też można przebierać i wybierać spośród setek tysięcy. Niektórzy jednak mimo tego wolą pójść do sklepu stacjonarnego, przymierzyć daną rzecz i dopiero ewentualnie ją kupić. Oczywiści nie ma w tym nic złego, ale kupując w sieci nie tylko oszczędzamy czas, ale również pieniądze. Sklepy internetowe prześcigają się w promocjach, co z kolei sklepy stacjonarne robią głównie sezonowo. Wiele sklepów gwarantuje nie tylko bezpłatną przesyłkę, ale również daje możliwość darmowego zwrotu. Dlatego nie martwimy się na zapas, kupujemy, przymierzamy sobie na spokojnie w domu i jeśli nam dany ciuszek nie odpowiada, po prostu go oddajemy. Na pewno wiele osób zgodzi się z tym, że często to, co kupimy w sklepie stacjonarnym, po ponownym przymierzeniu tego w domu, przestaje nam się po prostu podobać lub stwierdzamy, że nie czujemy się w tym dobrze. Brzmi bardzo znajomo prawda?

Kolejną rzeczą jest fakt, że nie każdy rodzaj odzieży można dostać wszędzie „od ręki”. Przykładowo, pomyślcie ile jest sklepów stacjonarnych w Polsce z modą dla Panów o ponad przeciętnych gabarytach? Podpowiemy wam, że naprawdę niewiele. Ok, w Sopocie, przy ul. Rzemieślniczej 8 znajduje się tego typu sklep z prawdziwą modą męską dla dużych mężczyzn i to jest fajne, ale chyba nie wyobrażacie sobie, że ktoś będzie tam specjalnie jechał np. z Krakowa. Dlatego też ten sklep znajduje się również w sieci na stronie modnyduzypan.pl. Zakupów można tam więc dokonać z dowolnego miejsca nie tylko w kraju, ale i na świecie.

 

Podpowiemy wam zatem, jak kupować ubrania online, aby zminimalizować zwroty niemal do zera. Na co należy zwracać uwagę?

 

Rozmiar

Tak, tak rozmiar ma ogromne znaczenie. Tak więc dokonujemy pomiarów na sobie i odszukujemy na wybranej stronie sklepu, odpowiedniego rozmiaru. Jeżeli widzisz jedynie oznaczenia typu M, L itd. bez konkretnych wymiarów, po prostu zapytaj o nie, czy to bezpośrednio u sprzedawcy, czy na forum danej marki.

 

Skład materiału

Warto się z nim zapoznać, chociażby dlatego, że nie zawsze da się ocenić jakość i rodzaj materiału patrząc jedynie na zdjęcie. Znając jego skład będziemy mogli poznać jego jakość oraz fakt, czy jest to materiał rozciągliwy, łatwy do prania i prasowania, itd.

 

Opinie

Sprawdzamy opinie ogólnie dotyczące sklepu, ale również samego oferowanego produktu. Nie zawsze niestety rzeczywistość odpowiada opisowi i zdjęciom. To się na szczęście jednak szybko zmienia. Wiele sklepów ma swój własny fanpage na facebooku, więc chociażby tam warto zajrzeć. Następnie sprawdzamy strony typu Opinieo oraz blogi.

 

Regulamin sklepu

Warto się z nim zapoznać albo chociaż rzucić okiem, gdyż znajdują się tam zazwyczaj informacje dotyczące sposobu płatności, czasu dostawy i możliwości dokonywania ewentualnych zwrotów. Wiele osób pomija ten punkt i dziwi się potem, że czeka na towar 2 miesiące, który został do nich wysłany np. z Tajwanu. Lepiej wiedzieć, co i jak, żeby unikać takich niespodzianek.

 

Podsumowanie

Mając na uwadze powyższe punkty, robienie zakupów przez internet może być naprawdę szybkie i bardzo udane. Jeżeli jednak dalej nie macie przekonania, jest jeszcze opcja wybrania odpowiednich ciuchów online, potem udanie się do sklepu stacjonarnego na przymiarkę i jeśli wszystko jest ok, to zakup poprzez stronę. Będzie to wymagało większej ilości czasu, ale w konsekwencji dalej będzie taniej.