samochód

Zalety monitoringu GPS

Monitoring GPS nie jest technologią znaną od dzisiaj. Jednak dopiero od niedawna właściciele firm transportowych zaczynają doceniać, jak ogromny potencjał ma ta technologia, i że jak ogromnie może im pomóc w efektywnym prowadzeniu biznesu. Oszczędności, jakie są generowane dzięki monitoringowi GPS są wręcz oczywiste, dlatego dziś zajmiemy się przybliżeniem Wam innych zalet tych systemów.

Zarządzanie sprzętem

Monitoring GPS pozwala nie tylko zlokalizować pozycję pojazdu, ale również określić jego stan. Dzięki niemu sprawdzimy, czy silnik samochodu jest włączony, jaki jest poziom jego baku, a także na jakim biegu pracuje. Przy pomocy monitoringu znacznie łatwiejsze będzie rozliczanie czasu pracy kierowców. Nie będą oni zmuszeni do prowadzenia dokładnej dokumentacji, gdyż o wszystkich szczegółach poinformuje ich system monitoringu. To spore udogodnienie zarówno dla kierowców, jak i przedsiębiorców. Ci pierwsi nie muszą obawiać się trudności z wypłatą należnego im wynagrodzenia, a ci drudzy, nie muszą obawiać się nieuczciwości ze strony pracownika. Wbrew pozorom zatem obie strony czerpią korzyści z zastosowania tej technologii.

Monitoring GPS – dzięki licznym czujnikom – ułatwia również określenie kosztów użytkowania pojazdu, jego eksploatacji, a także serwisowania. Dzięki temu przedsiębiorcy, czy zarządzającemu flotą znacznie prościej jest podejmować decyzje finansowe związane z pracą nad pojazdami.

Zarządzanie pracownikami

Jak już wcześniej wspomnieliśmy monitoring GPS umożliwia łatwiejsze rozliczanie czasu pracy i przerw. Jednak to nie jedyna jego zaleta, jaką warto nadmienić biorąc pod uwagę zarządzanie kadrą pracowniczą. Dzięki monitoringowi możemy zidentyfikować kierowcę, który prowadzi dany pojazd i sprawdzi, czy jest on do tego uprawniony. Możemy również znaczniej prościej i z większą precyzją rozliczać obowiązki służbowe danego pracownika, a także zapobiegać kosztownym dla przedsiębiorstwa nadużyciom.

Bezpieczeństwo jazdy i edukacja kierowców

Monitoring pojazdów pozwala również stale kontrolować zachowania kierowców. Młodzi i mało doświadczenie pracownicy mogą zostać pouczenie przed zachowaniami i działaniami, które mogą powodować zagrożenie na drodze i dla nich samych. Dzięki GPS możemy kontrolować tempo jazdy samochodu i weryfikować styl jazdy kierowcy. W razie potrzeby również przesyłać odpowiednio wskazówki do kierowcy i korygować jego zachowania – co jest korzystne dla obu stron. GPS jest zatem również systemem wspomagania dla kierowców, którzy wyczerpani podróżą mogą zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.